Sportivii CSM Ploiești au facut perfomanță. Vezi rezultatele acestora

Vezi ce rezultate au obținut sportivii clubului CSM Ploiești

Kempo:

Sâmbătă, 9 iulie, Campionatul Naţional Cezar Fight Championship, Alba Iulia. Sportivii de la CSM Ploieşti au obţinut 8 locuri 1 şi 6 locuri 3 în competiţia de la Alba Iulia.

Atletism

Sâmbătă-duminică, 9-10, Etapa Finală a Campionatului Naţional „U16”, Bucureşti. Sportivul Mihai Militaru a devenit dublu campion naţional în probele de 100 şi 200 metri plat.

Handbal
Sportiva Alexia Niţă a ocupat locul al 2-lea cu echipa naţională de cadete a României la „European Open Championship”, de la Goteborg. Ea a fost nominalizată în echipa turneului, pe postul de extremă stângă.
Sportivii Bianca Voicilă şi Denis Ştefan au participat cu echipele naţionale de Beach Handbal „U16” ale României la Campionatul European de la Praga.

Program, următoarele competiții :

Judo
Vineri-duminică, 15-17 iulie, Cupa Europeană de Juniori, Paks (Ungaria)

Patinaj viteză
Joi-duminică, 14-23 iulie, participare la ISU Development Project, Inzell (Germania)