Doi bărbați au decedat după ce s-au intoxicat cu gaze emise de un generator

1 Min Read

Doi bărbați au fost găsiți morți, miercuri, într-o locuință din județul Alba, iar prima ipoteză indică intoxicația cu gaze emanate de un generator folosit pentru încălzire!

Descoperirea a fost făcută în după-amiaza zilei de miercuri, într-o locuință din orașul Ocna Mureș, după ce o persoană a sunat la 112 și a anunțat că doi bărbați sunt inconștienți, posibil decedați.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au găsit două cadavre, ale unor bărbați în vârstă de 67 și 69 de ani. Primele cercetări sug că aceștia s-ar fi intoxicat cu gazele emanate de generatorul folosit pentru a produce energie electrică.

În acest caz, poliția a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările pentru a stabili exact împrejurările în care cei doi bărbați au murit.

Share This Article