Mai multe persoane au fost transportate la spital în urma unui accident în care un tramvai a lovit un autobuz pe Șoseaua Olteniței

1 Min Read
Foto: dailydriven.ro

Mai multe persoane au fost transportate la spital luni dimineață, după ce un tramvai a lovit un autobuz pe Șoseaua Olteniței, în sectorul 4 al Capitalei!

Potrivit Brigăzii Rutiere, accidentul a avut loc pe 2 decembrie, în jurul orei 07:20, când conducătorul unui tramvai, un bărbat de 53 de ani, a lovit din spate un autobuz al Societății de Transport București, care se afla oprit în stația STB Huși pentru urcarea și coborârea pasagerilor.

În urma impactului, mai multe persoane au fost transportate la spital.

Ambii șoferi au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative.

Circulația tramvaielor a fost restricționată pe Șoseaua Olteniței, pe sensul de mers către Bulevardul Constantin Brâncoveanu, dar a fost reluată la scurt timp după ora 9:00.

TAGGED:
Share This Article